Uudised

Parimaks lastelavastuseks tunnistati "Suur kuri hunt"

28.05.2006
Eesti Päevaleht Online

22-27. mai kestnud Eesti Teatri Festival Draamake 2006 suure festivalipäeva lõpus selgusid parimad laste- ja noortelavastused.

Parima lastelavastuse auhinna sai "Suur kuri hunt" (Teater Vanemuine), parima noorsoolavastuse auhinna "Veerevad kivid ei sammaldu" (Vene Teater).

Näitlejaauhind anti Marika Vaarikule osatäitmise eest VAT Teatri lavastuses "Klammi sõda". Publikupuudutusauhinna sai "ŽUGA lastekas" (ŽUGA ühendatud tantsijad). Sõnajõuauhind läks etendusele "Kaks päikest" (NO94).

Esmaskordselt toimunud Eesti Teatri Festivalil Draamake 2006 võistlesid omavahel 14 lavastust. Rahvusvaheline žürii sõitis mööda Eestit külastades nende etendusi lõpetades suurel festivalipäeval Tartus.

"Pilt, mis avanes, oli väga mitmepalgeline ja ühiseid kriteeriume oli raske seada," rääkis žürii esimees Madis Kolk. "Kuid need viis, mis me esile tõstsime, olid ka oma suundade parimad ja lavastuslikult terviklikuimad, mida sai hinnata professionaalsuse kriteeriumite järgi, mitte meie laste- ja noorteteatri vähesuse kontekstis."

Žürii esines koosseisus teatrikriitik ja ajakirja Teater.Muusika.Kino. peatoimetaja Madis Kolk (Eesti), vabakutseline tõlkija ja näitleja Villu Kangur (Eesti), kirjanik ja Eesti Päevalehe kirjandustoimetaja Jaak Urmet (Eesti), vabakutseline teatrikriitik ja teatripedagoog Manfred Jahnke (Saksamaa), Turu Rakenduskõrgkooli Kunstiakadeemia Nukukunsti õppetooli juhataja Anna Ivanova-Brashinskaya (Soome), teatri "Minor" (Praha) stsenarist ja dramaturg Petra Žamecnikova (Tšehhi).

Eesti Teatri Festivali Draamake 2006 korraldab Sihtasutus Eesti Teatri festival. Järgmine Draamake toimub aastal 2009.